بهترین نوع کابینت آشپزخانه را در این مقاله بیابید

کابینت‌های فلزی:

این نوع کابینت‌ها زیبا هستند اما منسوخ شده است اما هنوز در بدنه بعضی کابینت‌ها از فلز استفاده می‌کنند که هزینه‌ها پایین بیاید. اگر شخصی می‌خواهد کابینت‌های ام دی اف بسازد، می‌تواند بدنه آنها را فلزی بسازد و این گونه هزینه‌ها را برای خود پایین بیاورد. این یک ترفند برای داشتن یک کابینت باکیفیت و ارزان است.

کابینت‌های فلزی معایبی دارند از جمله اینکه بعد از مدتی رنگ آن می‌پرد. باید آنها را مجددا رنگ‌آمیزی کرد. به علاوه باز و بسته شدن آنها سرو صدا دارد. می‌توان گفت تنها مزیتی که این نوع کابینت‌ها دارند این است که ارزان هستند.

کابینت‌های تمام چوب:

کابینت‌های تمام چوب ظاهری خیره کننده و عالی دارند. مَتریال چوب از گران‌ترین متریال‌هاست و در کنار این گرما و جذابیت خاصی به خانه‌ها خواهد آورد. کابینت با کیفیت چوبی، جلوه‌ای خیره‌کننده به آشپزخانه می‌دهد، البته در سبک کلاسیک نیز از این نوع کابینت بسیار استفاده می‌شود. کابینت با کیفیت چوبی بسیار زیبا هستند و جزییات زیبایی دارند. این نوع کابینت‌ها بافت چوبی خارق العاده‌ای را به نمایش می‌گذارند. از معایب آن می‌توان به قیمت بالای آنها اشاره کرد. البته آماده‌سازی و نصب آنها نیز زمان‌بر است اما آنچه که بعدها وجود خواهد داشت، یک دنیا ارزش دارد.

کابینت ام دی اف:

کابینت ام دی اف در واقع از ضایعات دورریختنی چوب‌ها به دست می‌آید. این نوع کابینت طرفداران زیادی دارد چرا که در انواع رنگ‌ها موجود است. یک کابینت با کیفیت ام دی اف می‌تواند گزینه بسیار مناسبی باشد چرا که به راحتی با دیگر المان‌ها و قسمت‌های خانه، هماهنگ و ست می‌شود. کابینت‌های ام دی اف در برابر رطوبت بسیار مقاوم هستند برای همین از آنها در محیط مرطوب آشپزخانه استفاده می‌شود.

از ام دی اف در ساختن مبل‌ها، دکور، کف‌سازی و غیره نیز استفاده می‌کنند. ام دی اف یک عایق مناسب برای صدا است و در برابر حرارت نیز مقاومت بسیار خوبی دارد. این به دلیل ترکیباتی است که در آن استفاده شده است.

کابینت های گلاس:

کابینت های گلاس، از آن دسته کابینت های لوکس و شیک است. این نوع کابینت‌ها را متفاوت با ام دی اف می‌دانند. سطح براق خاصی دارند که چشم‌ها را مسحور خود می‌کند. دیگر اینکه تنوع رنگی این نوع کابینت بسیار بالاست و این ویژگی بسیار خوب این نوع کابینت است. تمیز کردن و نظافت آنها بسیار راحت است و به سرعت می‌توان آنها را تمیز کرد، این یکی از ویژگی‌های بسیار خوب کابینت با کیفیت هایگلاس است. امروزه این نوع کابینت طرفداران زیادی پیدا کرده است.

درخشندگی برجسته‌ترین خصوصیت این نوع کابینت است. شایعاتی در مورد این نوع کابینت در مورد خش برداشتن وجود دارد که صحیح نیست. قیمت آن مقداری از ام دی اف گران‌تر است. اما ویو و دیدی که به خانه می‌دهد فوق العاده است. فورا چشم‌ها را درگیر خود می‌کند و در عین حال شیک و ساده و زیبا به نظر می‌رسد.